Jak zrobić wycięcie w cylindrze

Jak zrobić wycięcie w cylindrze

Tworzenie cylindra 3D może być zabawą w klasie lub w domu. Jest to stosunkowo łatwe zadanie, które daje uczniom możliwość spróbowania swoich sił w matematyce i kreatywnym myśleniu.

Cylinder to trójwymiarowy kształt geometryczny o dwóch równoległych podstawach. Jego nazwa pochodzi od wysokości. Walec tego typu może mieć kształt sześcianu, prostopadłościanu, a nawet graniastosłupa o podstawie sześciokątnej. Walec może być wykonany z papieru, kartonu, a nawet grubszych materiałów jak drewno czy plastik. Istnieje wiele stron, które oferują tutoriale origami. Alternatywnie, można użyć prostego szablonu, aby uzyskać pracę.

Tworzenie trójwymiarowego cylindra nigdy nie było łatwiejsze. Symetria cylindra sprawia, że jest on łatwy do złożenia. W rzeczywistości najbardziej skomplikowaną częścią tego ćwiczenia jest nakładanie kleju. Zanim jednak go skleisz, powinieneś zrobić kilka rzeczy. Na przykład, możesz przyciąć papier pod kątem, aby walec wyglądał jak coś innego niż kwadrat. Dobrze jest też użyć linijki, aby upewnić się, że wycinasz właściwe kąty. Dotyczy to zwłaszcza podstawy cylindra, która będzie służyła do utrzymania reszty cylindra razem. Jeśli wykonujesz cylinder z grubszych materiałów, może lepiej będzie najpierw wykonać cylinder, a następnie nałożyć klej.

Tworzenie pierścienia 3D jest bardziej skomplikowanym procesem. Pierścień może być wykonany przez sklejenie trzech równych kawałków papieru lub przez cięcie papieru pod kątem, aby stworzyć okrągły cylinder. Można też zrobić pierścień z cienkiego arkusza plastiku lub z tego samego materiału, z którego zrobiono cylinder. Cała sztuka polega na tym, aby wszystkie kawałki się skleiły i tworzyły odpowiedni kąt. Być może trzeba będzie również posmarować pierścień klejem, aby go utrzymać.

Wykonanie trójwymiarowego cylindra może być stosunkowo łatwe, ale jest w tym sporo matematyki. Istnieje kilka przydatnych sztuczek i wskazówek, które pomogą wykonać to zadanie. Najważniejszym z nich jest upewnienie się, że masz odpowiednie narzędzia. W tym celu należy użyć odpowiedniego kleju i wykonać kilka prostych kroków. Symetria cylindra sprawia, że proces ten jest łatwiejszy niż próba sklejenia masywnego bloku.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wykonanie szablonu z kartonu lub tablicy plakatowej, a następnie przycięcie arkusza do rozmiaru pożądanego cylindra. Kiedy masz już swój szablon, jesteś gotowy do wykonania swojego cylindra. Może to wymagać trochę praktyki, ale warto się postarać.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić wałek do woodblocka
Czytaj Dalej

Jak zrobić wałek do woodblocka

Wałek do woodblocku może przyspieszyć proces drukowania, zbierając tusz lub barwnik na całym bloku przed nałożeniem go na…
Jak zrobić alchemię w Minecraft
Czytaj Dalej

Jak zrobić alchemię w Minecraft

Warzenie mikstur jest jedną z bardziej zabawnych rzeczy do zrobienia w Minecraft. Te mikstury mogą zwiększyć twoją siłę,…
Jak zrobić lalkę szmacianą
Czytaj Dalej

Jak zrobić lalkę szmacianą

Lalki szmaciane to świetny sposób na prezent dla małego dziecka. To nie tylko zabawny projekt, dzięki któremu dzieci…
Jak zrobić ekstraktor z pestek grejpfruta
Czytaj Dalej

Jak zrobić ekstraktor z pestek grejpfruta

Ekstrakt z pestek grejpfruta jest doskonałym składnikiem do produkcji mydeł i innych produktów do pielęgnacji skóry. Jest naturalnym…