Jak zrobić sześcian z papieru

Jak zrobić sześcian z papieru

Niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiego projektu artystycznego, czy po prostu chcesz dodać trochę koloru do swojego domu, papierowe kostki są zabawnym sposobem na stworzenie trójwymiarowej rzeźby w kształcie pudełka. Z kilku prostych materiałów, można mieć kolorowe rzeźby kostki papieru do wyświetlania w domu w krótkim czasie. Niezależnie od tego, czy robisz kostkę po raz pierwszy, czy jesteś doświadczonym rzemieślnikiem origami, tworzenie papierowych kostek jest łatwym i przyjemnym rzemiosłem.

Pierwszym krokiem w tworzeniu papierowej kostki jest zmierzenie i wycięcie prostokąta. Powinien on mieć rozmiar około 16 cali na 4 cale (41,1 cm na 10 cm). W zależności od wielkości kostki, będziesz musiał wykonać różne pomiary. Na przykład, jeśli robisz kostkę o wymiarach 2 x 2 x 2 cale, będziesz potrzebował papieru o wymiarach 8 cali na 6 cali.

Następnie będziesz musiał złożyć papier na pół. Należy to zrobić pod kątem 90 stopni. Następnie złożysz prawy dolny róg z powrotem do górnego rogu. Będziesz chciał, aby upewnić się, że cała fałda jest ciasno, więc dostaniesz dobry crease. Będziesz także chciał użyć taśmy, aby zabezpieczyć klapy na kostce. To powinno być takie samo dla wszystkich fałd.

Aby złożyć papier we wspomniany wcześniej kwadrat, będziesz musiał złożyć go w górne i dolne rogi kwadratu. Górny kwadrat posłuży do uformowania góry kostki, a dolny do uformowania dołu. Po zrobieniu tego, będziesz musiał złożyć go równolegle do środkowego kwadratu.

Papierowy sześcian ma również drugi kwadrat, który składa się na wierzchołek drugiego pola w prostokącie. Ten kwadrat należy złożyć wzdłuż górnej krawędzi trójkąta utworzonego w kroku 3.

Kostka papierowa ma również mały kwadrat, który składa się na górny róg dolnego kwadratu. Musisz upewnić się, że górne i dolne kwadraty są złożone w obie strony, dzięki czemu kostka będzie łatwiejsza do nadmuchania.

Kostka papierowa posiada również linie podziału, które mają za zadanie zapobiec zazębianiu się boków kostki. Linie powinny być wykonane z innego koloru niż boki, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić, że kostka się poplami. Kostka papierowa posiada również specjalną kieszonkę na jednym boku, którą możesz wykorzystać do trzymania czegoś.

Na przykład możesz przyczepić kostki do sznurka, aby zrobić geometryczną girlandę. Możesz też użyć ich do zrobienia kostek do gry. Kostka może być również wykonana z kartonu. Papier do origami można znaleźć w większości sklepów rzemieślniczych. Możesz również wydrukować szablony kostek za darmo. Są świetne do użytku osobistego, ale nie są do użytku komercyjnego. Będziesz chciał się upewnić, że masz czytnik PDF, aby wyświetlić szablony.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić szminkę bez wazeliny
Czytaj Dalej

Jak zrobić szminkę bez wazeliny

Niezależnie od tego, czy szukasz świeżej nowej szminki, czy próbujesz zrobić szminkę dla swoich przyjaciół, istnieje kilka łatwych…
Jak zrobić wędzoną szynkę
Czytaj Dalej

Jak zrobić wędzoną szynkę

Stworzenie wędzonej szynki jest łatwe, ale musisz przestrzegać pewnych wytycznych, aby zapewnić sobie najlepszy rezultat. Niezależnie od tego,…
Jak zrobić szparagi ręcznie
Czytaj Dalej

Jak zrobić szparagi ręcznie

Używając obieraczki do warzyw, możesz usunąć grubą zewnętrzną skórkę z pędów szparagów. Niektórzy kucharze przycinają nawet drobne liście…