Jak zrobić świece dymne z saletry

Jak zrobić świece dymne z saletry

Czy chcesz zrobić kulę dymną czy świecę dymną, jest wiele dostępnych opcji. Istnieje kilka podstawowych materiałów, które potrzebujesz, w tym azotan potasu, lub saletry. Możesz znaleźć azotan potasu online lub w lokalnym sklepie z narzędziami. Możesz również zrobić własne bomby dymne w domu przy użyciu tego materiału.

Możesz użyć młynka do kawy lub moździerza i tłuczka, aby zmielić azotan potasu. Następnie możesz go wymieszać z cukrem. Możesz również użyć plastikowego pojemnika do przechowywania mieszaniny. Możesz również dodać odrobinę wosku, aby dym palił się dłużej. Może być konieczne dodanie odrobiny wody do mieszanki, aby powstrzymać ją przed zbyt szybkim spalaniem.

Jeśli chcesz zrobić kulę dymną, będziesz potrzebował rurki, w której zmieści się mieszanka. Niektórzy ludzie wolą używać kartonowej tuby, ale glina bentonitowa jest również dobrym rozwiązaniem. Możesz również użyć rolki papieru toaletowego, aby zrobić bombę dymną. W zależności od wielkości tuby, możesz chcieć użyć taśmy elektrycznej lub taśmy duct tape, aby pokryć otwór. Taśma elektryczna jest nieco bardziej elastyczna i łatwiejsza do pracy niż taśma duct.

Saletra jest również używana do robienia niegotujących bomb dymnych. We wczesnych czasach europejskich metoda robienia bomby dymnej z azotanu potasu polegała na zbieraniu wielkich stosów gnijącego zwierzęcego łajna lub ziemi. Mieszanka ta była odcedzana, dzięki czemu powstawały pozostałości przypominające gnojówkę. Można ją było następnie wykorzystać do różnych zadań związanych z kształtowaniem krajobrazu i ogrodnictwem.

Saletra jest również używana do produkcji granatów dymnych. Ten rodzaj urządzenia dymnego może być używany do drażnienia ludzi lub do dezorientowania ich. Można go również użyć do zrobienia dużej sceny na imprezie sportowej. Ilość wytwarzanego dymu będzie zależała od wielkości i kształtu bomby dymnej.

Możesz zrobić granat dymny z mieszanki cukru i saletry. Potrzebny będzie również knot. Knot może być zrobiony z kawałka drewnianej główki zapałki. Gdy już masz knot, musisz podgrzać mieszaninę na wolnym ogniu. Następnie należy pozwolić jej ostygnąć przed użyciem. Możesz również dodać mały sznurek do mieszanki przed spaleniem.

Możesz również zrobić kulę dymną używając jaskrawo kolorowej gliny. Jeśli chcesz zrobić artystyczną bombę dymną, możesz użyć wazonu o ciekawym kształcie. Możesz użyć tekturowej rurki do przechowywania mieszanki. Następnie możesz użyć szpikulca, aby ukłuć kanał w środku rurki dla knota.

Możesz również zrobić domową bombę uderzeniową z saletry i cukru. Do tego typu granatu dymnego można dołączyć lont. Będziesz potrzebował w pobliżu szklanki z wodą, aby wytrzeć bałagan, który robi mieszanina. Możesz również użyć lejka lub skorupki jajka, aby utrzymać mieszaninę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić sześcian z papieru
Czytaj Dalej

Jak zrobić sześcian z papieru

Niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiego projektu artystycznego, czy po prostu chcesz dodać trochę koloru do swojego domu,…
Jak zrobić sztuczną trawę w doniczce
Czytaj Dalej

Jak zrobić sztuczną trawę w doniczce

Dodanie sztucznej trawy do ogrodu lub tarasu to świetny sposób na dodanie piękna i funkcjonalności do przestrzeni zewnętrznej.…
Jak zrobić szybki slime
Czytaj Dalej

Jak zrobić szybki slime

Niezależnie od tego, czy robisz slime na przyjęcie urodzinowe, czy po prostu dla zabawy, musisz być przygotowany z…
Jak zrobić cały szczupak
Czytaj Dalej

Jak zrobić cały szczupak

Zdobycie szczupaka w całości może być nie lada wyzwaniem, ale jest kilka metod, które możesz wypróbować, aby nieco…