Jak zrobić świąteczną świecę

Jak zrobić świąteczną świecę

Używanie domowych świec świątecznych do domu to świetny sposób na wprowadzenie sezonu świątecznego. Jest to również świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez robienie własnych. DIY świąteczne świece są łatwe do wykonania i mogą być używane do dekoracji każdego pokoju w domu. Możesz również zrobić je jako prezenty, aby rozdać rodzinie i przyjaciołom. Są niedrogie i można je łatwo znaleźć na wyprzedażach stoczniowych i sklepach rzemieślniczych.

Najpierw upewnij się, że masz wszystkie składniki, których potrzebujesz. Podstawowe materiały to wosk do świec, olejki zapachowe i knot do świec. Możesz również dodać olejki eteryczne, aby stworzyć mieszankę zapachów. Jeśli nie masz żadnych olejków eterycznych, możesz użyć barwnika do świec. Barwnik do świec jest przeznaczony specjalnie do produkcji świec. Ilość dodawanego barwnika zależy od zapachu, jaki chcesz stworzyć.

Upewnij się, że masz czyste miejsce pracy i niezagracony obszar. Jeśli chcesz chronić swój obszar roboczy, możesz użyć gazet lub starych ręczników. Ułatwi to proces i pomoże zapobiec przedostaniu się wosku na Twoje meble.

Kolejnym krokiem jest dodanie olejku zapachowego do roztopionego wosku. Dodawaj olejek powoli. Niektóre olejki zapachowe są silniejsze niż inne, więc może być konieczne dodanie więcej niż jednej kropli, aby uzyskać pożądany efekt.

Możesz również dodać płatki świec do roztopionego wosku. Możesz również pokolorować wosk za pomocą odłożonych kawałków kredek. Możesz również dodać kilka świątecznych elementów, takich jak zieleń lub wstążka. Jeśli zdecydujesz się na dodanie świątecznych elementów, upewnij się, że są one trwałe.

Gdy wosk ostygnie, możesz go przelać do słoika. Możesz użyć drewnianego kołka, aby pomóc utrzymać knot w pionie podczas nalewania. Zapobiegnie to pękaniu. Należy również trzymać knot prosto, aż wosk ostygnie. Jeśli musisz przyciąć knot, możesz to zrobić zanim wosk stwardnieje.

Robiąc świąteczną świecę, ważne jest, aby wybrać zapach, który jest mieszanką kilku zapachów. W ten sposób nigdy nie będziesz miał jednego zapachu, który Cię obezwładnia. Możesz wybrać jeden zapach, taki jak wanilia, i dodać kilka innych zapachów, takich jak cynamon, snickerdoodle i piernik. Możesz też użyć tylko jednego zapachu, np. rozmarynu, grzanego wina lub goździków.

Możesz również użyć termometru, aby sprawdzić temperaturę swojego wosku. Jeśli temperatura jest zbyt niska, być może trzeba będzie dodać więcej wosku. Ciepło Twojej świecy może spowodować zanikanie zapachu, dlatego ważne jest, abyś używał płomienia o niskiej temperaturze.

Możesz również użyć stabilizatora knota świecy, aby utrzymać knot na miejscu. Możesz również użyć super glue, aby przykleić knot do dna słoika. Jeśli knot przyklei się do słoika, możesz go przyciąć. Możesz również wymienić stabilizator knota, jeśli chcesz.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić szybki kotylion
Czytaj Dalej

Jak zrobić szybki kotylion

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy jesteś przyjacielem ucznia, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć udział…
Jak zrobić tabelę w Google Survey
Czytaj Dalej

Jak zrobić tabelę w Google Survey

Tworzenie tabeli w Google Forms jest nie tylko dobrym sposobem na zbieranie danych, ale może być również skutecznym…
Jak zrobić szynkę peklowaną w domu
Czytaj Dalej

Jak zrobić szynkę peklowaną w domu

Stworzenie peklowanej szynki w domu to świetny pomysł. Jest tańsza niż kupiona w sklepie i ma lepszy smak.…