Jak zrobić śledzia solonego w sosie śmietanowym

Jak zrobić śledzia solonego w sosie śmietanowym

Niezależnie od tego, czy obchodzisz święta, czy szukasz przystawki dla gości, możesz spróbować zrobić śledzia solonego w sosie śmietanowym. To tradycyjne polskie danie jest łatwe do wykonania i wygląda bardzo świątecznie. Jest idealne na wiosenne i letnie miesiące i może być podawane z ziemniakami w marynarce lub plackami ziemniaczanymi.

Jeśli próbujesz zrobić śledzia solonego w sosie śmietanowym, możesz zacząć od zakupu świeżych, matiasowych filetów. Są one najlepszym rodzajem do wykorzystania w tym daniu. Są one mniej słone niż standardowe śledzie i są również bardzo miękkie. Można je kupić w każdych specjalistycznych delikatesach. Jeśli nie możesz znaleźć matiasów, możesz również użyć mniej słonego rodzaju śledzia, np. śledzia z mniejszą ilością ości.

Możesz również spróbować zrobić marynowanego śledzia używając śledzia, który został utwardzony w oleju. Śledź peklowany w oleju jest mniej słony niż śledź peklowany w solance. W obu przypadkach należy namoczyć śledzie przez kilka godzin przed przygotowaniem sosu do marynowania. Następnie można przechowywać śledzie w lodówce do dwóch tygodni. Nie zaleca się mrożenia śledzi.

Innym tradycyjnym polskim daniem są rolmopsy. Jest to również nazywane po polsku rolmopsy i jest to świetna przystawka do podawania na przyjęciach. Do przygotowania tego dania używa się śledzia, marchewki, pora, attikspritu, gałązki attikspritu i cukru. Wykonuje się ją poprzez połączenie równych ilości warzyw i przypraw. Dodatkowo do dania można dodać plasterki jabłka.

Do przygotowania sosu do marynowanych śledzi możesz użyć różnych rodzajów octu. Możesz również użyć kwaśnej śmietany lub śmietany wymieszanej z sokiem z cytryny. Aby ten przepis nie zawierał nabiału, możesz zastąpić kwaśną śmietanę wegańską alternatywą.

Po namoczeniu śledzia przez co najmniej godzinę, należy go opłukać zimną wodą. Jeśli nadal jest słony, może być konieczne ponowne przepłukanie. Do śledzi można też dodać koperek i szczypiorek. Sosem zalewa się śledzie i pozostawia do zamarynowania na co najmniej godzinę. Następnie przekłada się go do szklanej miski i odstawia do lodówki.

Jeśli masz resztki ziemniaków, możesz je dodać do sosu z marynowanego śledzia. Do sałatki śledziowo-ziemniaczanej możesz też dodać kiszone buraki. Kiszonego śledzia możesz też podać z brązowym chlebem lub faszerowaną papryką.

Upewnij się, że śledź jest dokładnie pokryty sosem. Dla dodatkowego smaku możesz dodać do dania koperek i cytryny. Śledzia należy przechowywać w lodówce do momentu podania. Można go również podawać w temperaturze pokojowej. Słoik powinien mieć szczelną pokrywkę.

Jeśli podajesz śledzie solone w sosie śmietanowym na przyjęcie, możesz chcieć wykonać przepis kilka dni wcześniej. Możesz również dodać składniki do śledzia dzień wcześniej, takie jak cytryny i jabłka.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić stół w Canva
Czytaj Dalej

Jak zrobić stół w Canva

Użycie Canvy do stworzenia tabeli może być tak proste lub tak wyszukane, jak tylko chcesz. Istnieje wiele elementów,…
Jak zrobić syrop propolisowy
Czytaj Dalej

Jak zrobić syrop propolisowy

Otrzymanie syropu propolisowego to wspaniały sposób na czerpanie korzyści z żywicznej substancji produkowanej przez pszczoły miodne. Jest to…
Jak zrobić szybki kotylion
Czytaj Dalej

Jak zrobić szybki kotylion

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy jesteś przyjacielem ucznia, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć udział…