Jak zrobić ściągacz do wtryskiwaczy

Jak zrobić ściągacz do wtryskiwaczy

Na szczęście istnieją narzędzia, które pozwalają nam wyciągnąć wtryskiwacz z głowicy cylindra bez jego uszkodzenia. W rzeczywistości, odpowiednie narzędzie może być kluczem do udanej wymiany wtryskiwacza paliwa. Najlepsze narzędzie to takie, które pasuje do wtryskiwacza i jest łatwe w użyciu. Dobry ściągacz wtryskiwaczy jest zaprojektowany z niestandardową głowicą, która jest dostosowana do wtryskiwacza DISI.

Najskuteczniejszym sposobem na wymontowanie wtryskiwacza z silnika Diesla jest użycie specjalnego narzędzia. Jednym z takich narzędzi jest młotek ślizgowy. Młot ślizgowy to duży ciężar z otworem w środku. Chociaż brzmi to dość łatwo, wymaga dużej siły, aby usunąć wtryskiwacz. Siła ta może być niebezpieczna. Palce operatora mogą zostać przyciśnięte i złamane. Młot ślizgowy jest również drogi. Ponadto nie działa na wtryskiwaczach #6.

Istnieją również inne narzędzia. Jedno narzędzie w szczególności, młotek ślizgowy, jest świetnym pomysłem, ale może wymagać pełnej wymiany głowicy cylindra w celu wyciągnięcia wtryskiwacza. To może być żmudny i kosztowny proces. Inne narzędzie, pręt do usuwania wtryskiwaczy, jest nieco bardziej praktyczne. To przywiązuje się do wtryskiwacza, a następnie zatrzasnął się o głowicy pręta kilka razy. Ta technika może usunąć wtryskiwacz bez uszkodzenia plastikowego pierścienia obudowy.

Kolejnym narzędziem jest trzpień ustalający. Jest to ryj lub pin, który pasuje do otworów na śruby wzdłuż boku silnika wysokoprężnego. Jest on przeznaczony do być pivot dla mechanika do podnoszenia wtryskiwacza darmo z głowicy cylindra. Może być trochę drogie w użyciu, ale jest warte pieniędzy.

Człon ustalający wtryskiwacza w kształcie litery U na jednym końcu ryjka może być najważniejszym elementem narzędzia. Trzpień ustalający można zmodyfikować, aby pasował do innych wtryskiwaczy paliwa. Człon łączący z gwintem wewnętrznym 16 można również zmodyfikować, aby współpracował z innymi wtryskiwaczami paliwa. Człon w kształcie litery U może być frezowany, aby pasował do innych wtryskiwaczy. Można go również frezować, aby wyeksponować jego powierzchnie. Gwintowany żeński człon łączący 16 może być przymocowany do męskich gwintów na górze wtryskiwacza 22.

Pysk może mieć frezowany wierzchołek. Ryj może być skonstruowany jako gwintowany korpus 36 z frezowaną głowicą 14. Ryjek jest najprostszym elementem narzędzia i może być najważniejszy. Pozostałe komponenty to część wału pociągowego z gwintem zewnętrznym 12 i część ryjka z gwintem wewnętrznym 14. Męska gwintowana część wałka ciągnącego może mieć gwintowany wierzchołek zwężający się w celu dopasowania do śruby z łbem imbusowym 5/16-18×3/8 cala. Część z gwintem wewnętrznym może być skonstruowana jako korpus gwintowany nawiercony w celu dopasowania do gwintu wewnętrznego 14×1,5 mm.

Trzpień ustalający i część z gwintem wewnętrznym mogą być najważniejszymi elementami narzędzia. Trzpień ustalający może być również najbardziej rozbudowanym elementem narzędzia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić śrubę napędową do łodzi
Czytaj Dalej

Jak zrobić śrubę napędową do łodzi

Wybór odpowiedniej śruby napędowej do łodzi może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele różnych części, które składają się na…
Jak zrobić szary barwnik spożywczy
Czytaj Dalej

Jak zrobić szary barwnik spożywczy

Uzyskanie szarego barwnika spożywczego nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Istnieje wiele różnych sposobów, aby uzyskać ten…
Jak zrobić szaszłyki na ognisko
Czytaj Dalej

Jak zrobić szaszłyki na ognisko

Niezależnie od tego, czy jesteś na kempingu, czy po prostu gotujesz na ognisku, gotowanie kabobów to świetny sposób…
Jak zrobić sztuczną ranę z kleju
Czytaj Dalej

Jak zrobić sztuczną ranę z kleju

Tworzenie realistycznie wyglądających ran nie jest trudnym zadaniem. Niezależnie od tego, czy tworzysz misterny kostium na Halloween, czy…