Jak tworzyć stoły w Open Office

Jak tworzyć stoły w Open Office

Tworzenie tabel jest prostym procesem w Open Office. Wszystko co musisz zrobić to wykonać kilka podstawowych kroków. Pierwszym krokiem jest określenie szerokości kolumn i liczby wierszy, które zostaną użyte. Możesz zmienić te parametry później, ale powinieneś mieć pomysł na to, jak tabela będzie wyglądać po zakończeniu pracy.

Kolejnym krokiem jest wybranie pól, które chciałbyś umieścić w swojej tabeli. Możesz to zrobić wybierając pole, którego chcesz użyć lub przechodząc przez listę dostępnych pól. Możesz również użyć paska narzędzi tabeli, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tabeli. Na pasku narzędzi znajduje się kilka przycisków, które służą do modyfikacji tabel w taki sam sposób, w jaki używałbyś ich w dokumencie Worda.

Pasek narzędzi tabeli zawiera typowe elementy, takie jak przycisk Wstaw tabelę. Oferuje on jednak również kilka unikalnych funkcji. Jedną z nich jest przycisk Hiperłącze. Gdy najedziesz myszką na ten przycisk, wyświetli on klikalne linki. Możesz kliknąć te łącza, aby uzyskać dostęp do różnych funkcji paska narzędzi.

Sekcja Projektowanie tabel znajduje się również w okienku Zadania. Sekcja ta umożliwia dostosowanie wyglądu tabeli, w tym dodanie formatowania pasmowego do kolumn. Daje ona również możliwość wyróżnienia głównych punktów tabeli. Możesz również zmodyfikować układ tabeli, dostosowując rozmiar i położenie kolumn. W tej sekcji masz również szansę dodać do dokumentu spis treści.

Kreator tabel to kolejne narzędzie, którego możesz użyć do stworzenia tabeli. Kreator jest przyjaznym dla użytkownika narzędziem, które prowadzi Cię przez proces tworzenia tabeli. Kreator prowadzi Cię przez serię kroków, które obejmują wybór pól, które chcesz dołączyć. Następnie kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować. Kreator wyświetli pola, które wybrałeś. Wyświetli również tabelę, która pokazuje różne typy pól, które zostały wybrane.

Kreator pozwala również wybrać najbardziej efektywny sposób tworzenia tabeli. Możesz również użyć kreatora do tworzenia tabel, które są zagnieżdżone. Jest to bardzo fajna funkcja, która otwiera zupełnie nowy świat możliwości. Możesz również wybrać utworzenie podformularza, który wyświetla dane z tabeli lub zapytania. Możesz również stworzyć spis treści, który będzie wyświetlany na tej samej stronie co główna tabela. Kreator pozwala również wybrać najlepszą czcionkę dla tabeli.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników kreatora tabel, możesz ręcznie utworzyć swoją tabelę. Możesz jednak chcieć uniknąć korzystania z kreatora. Można to zrobić, wybierając opcję Wstaw tabelę w menu Wstaw.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić wycięcie w cylindrze
Czytaj Dalej

Jak zrobić wycięcie w cylindrze

Tworzenie cylindra 3D może być zabawą w klasie lub w domu. Jest to stosunkowo łatwe zadanie, które daje…
Jak zrobić prosty sos do ryżu
Czytaj Dalej

Jak zrobić prosty sos do ryżu

Ryż to uniwersalny składnik, który nadaje się do wielu różnych kuchni. Niezależnie od tego, czy jest to pocieszająca…
Jak zrobić drugie konto na Instagramie
Czytaj Dalej

Jak zrobić drugie konto na Instagramie

Instagram to popularna aplikacja do udostępniania zdjęć i filmów, która ma ponad 500 milionów codziennych aktywnych użytkowników. Jej…
Jak zrobić sos bolognese do spaghetti
Czytaj Dalej

Jak zrobić sos bolognese do spaghetti

Sos Bolognese to włoski klasyk, który jest również popularnym daniem w Stanach Zjednoczonych. Jest to mięsny sos z…