Wyposażenie i aranżacja tarasu drewnianego

Sposobów na własną aranżację tarasu drewnianego jest całe mnóstwo. Ogranicza nas jedynie ilość wolnego miejsca, nasza wyobraźnia i budżet, jaki możemy poświęcić. Rozbierzemy dzisiaj na czynniki pierwsze temat urządzania tarasu. Zapraszam do lektury. 

Po zakończonym montażu dysponujemy określoną, pustą i płaską przestrzenią. Zdecydowaliśmy się na taras pewnie dlatego, że chcemy na nim spędzać wolny czas. I bardzo dobrze, taras drewniany to swoiste przedłużenie przestrzeni użytkowej naszego domu i należy go odpowiednio zaaranżować. Zacznijmy od podstawowego wyposażenia czyli:

Zestaw mebli

W przypadku mebli możemy podzielić je na kategorie, takie jak zestawy wypoczynkowe czy obiadowe. Pamiętajmy także o pojedynczych egzemplarzach, jak bujaki, hamaki, leżaki czy leżanki. Każdy z nich ma swoje zalety i zastosowania. Jeśli interesują nas obiady na świeżym powietrzu, wygodny zestaw mebli obiadowych to bardzo dobry wybór. Możemy wyprawić przyjęcie dla rodziny czy znajomych, na pewno będziemy mieli odpowiednią ilość miejsca na wszystkie potrawy. Dla bardziej wyluzowanych są meble, na których możemy wygodnie się ułożyć i leniuchować. Przeważnie zestawy wypoczynkowe mają modułową budowę, dzięki czemu możemy je swobodnie konfigurować i ustawiać. Na takich meblach zmieści się dużo osób, jednak nie jest to zalecany zastaw, na którym wygodnie zjemy obiad. 

Dekoracje i praktyczne akcesoria

Poza meblami, pozostałą przestrzeń zaaranżować możemy różnorodnymi akcesoriami czy dekoracjami. Z tych pierwszych to często spotkać możemy się z grillem, na którym przygotujemy mnóstwo pysznych potraw. Dzięki paleniskom gazowym czy kominkom ogrodowym zadbamy o odpowiednią temperaturę na zewnątrz, dzięki której możemy spędzić więcej czasu podczas zimniejszych wieczorów. Zadbajmy także o oświetlenie, mogą to być na przykład klimatyczne lampy naftowe, albo dla tych, którzy wolą nowocześniejsze rozwiązania – biokominki, które dają bardzo jasny płomień. 

Jeśli chodzi o dekoracje, to pięknie wyglądają donice podświetlane, które dają wieczorami piękną poświatę. Zdecydować możemy się także na wersję RGB, która oferuje 16 barw, które płynnie przechodzą między sobą. Posadzone kolorowe, pachnące kwiaty do naszych donic, na pewno dodadzą dużo uroku na naszym tarasie. Jeśli nie mamy jeszcze swojego tarasu, powinna zainteresować nas wycena na taras drewniany. Wystarczy lokalnej firmie montującej wysłać prosty szkic z wymiarami i naszymi uwagami (jeśli takowe mamy) i poczekać na odpowiedź. 

Inne wpisy dotyczące tarasów drewnianych:

Taras drewniany w naszym ogrodzie

Mały ogród – taras z deski egzotycznej

Tarasy drewniane – garść porad

Czy warto zainwestować w taras drewniany?

2 thoughts on “Wyposażenie i aranżacja tarasu drewnianego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *