Praktyczne ozdoby tarasu i ogrodu – kominki ogrodowe

Wiosna rozkręca się w tym roku wyjątkowo opornie, ale na szczęście za dnia robi się coraz cieplej. Niestety, wieczory nadal są zimne, dlatego proponuję pewne akcesoria, dzięki którym spędzimy więcej czasu na zewnątrz – kominki ogrodowe. 

Rodzajów kominków jest cała masa, mogą posiadać nowoczesne, stożkowate kształty, bardziej klasyczne, okrągłe z paleniskiem, kominem i zamykanymi drzwiczkami czy nawiązujące designem do meksykańskich kominków glinianych. Bogaty wybór sprawia, że znalezienie modelu, który będzie nam pasował do ogrodu czy tarasu, to praktycznie żadne wyzwanie. Jeśli chodzi o ilość miejsca jakie taka ozdoba zajmuje, to jest bardzo dobrze – średnica paleniska to przeważnie 45 cm, z kominem wysokim na 125 cm, więc nie potrzebujemy specjalnie zmieniać aranżacji, żeby wpasować w nią nowy nabytek.

Kominki ogrodowe mają bardzo dużo zalet, przede wszystkim ogrzewają otoczenie, wprowadzając magiczny klimat, pachnący dymem z jego komina, urozmaicając nam spędzanie czasu na zewnątrz dźwiękami trzaskającego ognia. Poza tym, bardzo skutecznie odstraszają owady, które potrafią być bardzo natrętne, w szczególności komary. Nikt nie lubi po spędzonym wieczorze na tarasie, być obudzonym rano przez nieprzyjemne, swędzące ugryzienia. Oczywiście żeby czerpać przyjemność z takiego kominka, trzeba lubić dorzucać drewno, troszkę zadbać o to, żeby płomień się rozpalił, jeśli nie jesteśmy fanem takich rozwiązań, powinniśmy zostać przy elektrycznych promiennikach, które także nas skutecznie ogrzeją. Jednak ile prądu potrafią pobrać, to temat na inny wpis…

Kolejnym plusem kominków jest to, że jeśli ustawiamy je na trawniku, nie niszczymy go, nie musimy wydzielać też specjalnego miejsca na palenisko. Jeśli jedno miejsce na ogrodzie nam się po prostu znudzi, lub będziemy chcieli posadzić tam rośliny, kominek można bezproblemowo przenieść w inne miejsce, są to produkty bardzo lekkie i poręczne.

Jeśli szukamy ciekawej i praktycznej ozdoby, z której możemy czerpać realne korzyści, polecam własny kominek ogrodowy, sam posiadam na tarasie za domem kominek ceramiczny, klimat jest po prostu magiczny i autentycznie daje dużo ciepła, dzięki czemu wieczorne posiedzenia trwają często o wiele zbyt długo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *