Ogród zimowy widziany inaczej

Z czym kojarzy się nam ogród zimowy?

Najczęściej z dodatkowym pomieszczeniem, jasnym i przestronnym salonem z przeszklonymi ścianami oraz sufitem. Ogród zimowy kojarzony jest także z oranżerią. Jest to miejsce gdzie na wygodnym fotelu czy sofie w otoczeniu np. egzotycznych kwiatów, roślin wieloletnich można odpocząć, poczytać książkę czy napić się herbaty. Tak, to dają nam ogrody zimowe ale nie tylko. Ogród zimowy w odpowiedni sposób zaprojektowany to urozmaicenie bryły budynku oraz jego wnętrza i to przynajmniej na 2 sposoby. Pierwszy to efekt wizualny patrząc na budynek z ogrodem zimowym od zewnątrz. Konstrukcje ogrodów zimowych mogą wpasować się w koncepcję architektoniczną budynku lub ją totalnie przełamać.

Dla mnie ciekawym rozwiązaniem jest, tak jak to widać na zdjęciu, połączenie stali, aluminium i szkła z chatą drewnianą lub murowaną pokrytą strzechą. Oba te rozwiązania, czyli ogród zimowy z aluminium oraz solidna chata kryta strzechą, to po pierwsze kunszt konstruktorski oraz fach ekip budowlanych, dekarskich oraz ślusarskich. Po drugie to brak nudy i niestereotypowe podejście do tematu charakteru całości kompozycji. Jest już ciekawie.

Drugie urozmaicenie, to możliwość wyodrębnienia we wnętrzu takiego budynku innego klimatu. Tam gdzie mamy drewno i strzechę oraz np. naturalny kamień i tego gdzie króluje szkło, profil aluminiowy, pionowe żaluzje, oświetlenie ledowe. To połączenie dwóch światów wprowadza doskonałą dynamikę we wnętrzu całej budowli.  Kunszt architekta wnętrz gwarantuje sukces całości kompozycji, komfort oraz jej nietuzinkowość. Przebywając w budynku, który nawiązuje do tradycji, bardzo łatwo można przedobrzyć z detalami. Przeładowanie jego wnętrze tym klimatem a to może to być po czasie męczące. Połączenie drewna i tafli szkła daje nam niepowtarzalny klimat ciepła oraz poczucie przestrzeni i zrównoważonej harmonii bez monotonii. Łączymy technologię z tradycją i to jest po prostu fajne.

Należy także zwrócić uwagę na to, że wyposażając ogród zimowy np. w żaluzje sterowane telefonem mamy z pewnością z tego udogodnienia dużą wygodę i frajdę. Tym bardziej, że dla odmiany rano wstając w sypialni z łóżka gdzie dominuje styl chaty rustykalnej, uchylamy drewniane, pięknie zdobione okiennice i widzimy oraz czujemy sielski ogród za oknem. To jest to! Mamy dopełnienie kompozycji estetycznej i duchowej.

Polecam budowanie ogrodów zimowych jako małych pokoi czy też olbrzymich salonów. Zawsze oprócz zalet praktycznych wniosą one w budynek to coś co będzie przełamywało pewne stereotypy i da nam wiele ciekawych możliwości na wypełnienie czy zmianę designu domu oraz jego otoczenia.

Ogrody zimowe pasują do niemal każdego budynku pod warunkiem, że zostaną odpowiednio przemyślane i zaprojektowane oraz zmontowane. Są synonimem luksusu i tak też należy je traktować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *