Najciekawsze trendy ogrodowe

W ogrodnictwie jak w modzie, z roku na rok zmieniają się najnowsze trendy, wyposażenie ogrodów i style. Przyjrzymy się dziś najmodniejszym rozwiązaniom ogrodniczym na rok 2017, co będzie królować w wystroju, jaki styl i ciekawe rozwiązania.
Ludzie coraz częściej zauważają, że pomiędzy nowo zbudowanymi, pięknymi budowlami wystarczająco dużo zieleni, więc niestety świat zmienia się powoli w betonową dżunglę, a nasze dzieci nawet nie wiedzą jak wygląda uprawa warzyw, owoców i hodowla zwierząt. Zamykamy się przed światem otaczającym, coraz mocniej skupiając się na świecie wirtualnym, zostawiając w tyle naturę i jej piękno.

Właśnie dlatego powstaje coraz więcej rozwiązań, które pomagają nawet na najmniejszych balkonach czy dachach utworzyć zielone aranżacje roślinne, pomagające w odbudowaniu naturalnej równowagi Ziemi. Również we wnętrzach domów, jednorodzinnych, wielorodzinnych i bloków, można wdrożyć hodowle roślin jadalnych, takich jak pomidory koktajlowe, rukola, różne odmian sałaty itd. W roku 2017 postawmy przede wszystkim na naturę, przywróćmy w naszych ogrodach łąki kwietne, zaprzyjaźnijmy się z przyrodą. Moda zatacza koło, widać to w każdej branży, począwszy od odzieżowej, skończywszy na ogrodniczej. Nie ma w tym nic dziwnego, że trendy wracają, a wraz z nimi nowe, ciekawsze pomysły na aranżacje.

Nie wahajmy się ani chwili i złapmy co mamy przysłowiowo „pod ręką” i zróbmy coś z niczego. W modzie ogrodniczej przyjęło się ostatnio powiedzenie „zrób to sam”, ktoś kto miał kiedykolwiek do czynienia z pracami ogrodniczymi wie, że najładniejsze i najbardziej atrakcyjne rzeczy w ogrodzie to te, które wykonane są samodzielnie przy pomocy natury np. lekka altana z oplatających się na wzajem pędów wierzby, tworząca naturalna zieloną kopułkę w której wnętrzu znajdą się nasze stare meble drewniane. Odrestaurowane, wyczyszczone i pomalowane na np. biały kolor, a dookoła nich ustawione lampiony ogrodowe dające żywy ogień. Odpoczynek w tego typu altanie da możliwość odprężenia się po ciężkim dniu w pracy, a palące się świece wewnątrz lampionów, oświetlające naturalnym płomieniem wieczory pomogą w uspokojeniu i skoncentrowaniu myśli, ponieważ ogień od dawien dawna towarzyszył naszym przodkom i pomagał przetrwać najtrudniejsze momenty. Tak często zapominamy o tym w dobie bardzo rozbudowanej elektroniki.

Przy wyborze roślin do ogrodu powinniśmy postawić na prostotę, pozwolić im rozrastać się samodzielnie, chyba, że niektóre gatunki potrzebują przecinana aby móc się zagęścić, w takich sytuacjach połączmy rośliny, które mogą rosnąć swobodnie, z tymi które należy formować. Uzyskamy wówczas dość ciekawy, atrakcyjny efekt wyglądające coraz piękniej z roku na rok.

Warto tworzyć w ogrodach przydomowych czy na balkonach mini rabaty ziołowe, dzięki którym w okresie zimowym, można będzie wykorzystać ususzone wcześniej liście i łodygi do przyprawiania potraw czy parzenia herbaty.
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej trend hodowli własnych roślin w domu, zawdzięczamy dzięki między innymi takim rozwiązaniom jak uprawa hydroponiczna na pożywce wodnej. Jest ona bezpieczna, praktycznie bezobsługowa i nie brudzi otoczenia ziemią. Można w nich hodować wiele warzyw i ziół oraz pozostawiać rośliny w trakcie wyjazdu na urlop.

Tak więc to tylko kilka propozycji najnowszych trendów ogrodniczych na ówczesny rok, które poszerzają się z dnia na dzień, gdyż nie brakuje ludzi, którzy kochają ulepszać nasz świat w całkowitej zgodzie z naturą..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *