Kominki wolnostojące do ogrodu i na taras

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim musimy przygotować się na zimne wieczory i poranki na tarasie oraz w ogrodzie. Aby umilić sobie ten czas, świetnym rozwiązaniem staną się kominki wolnostojące. Wydzielają bardzo przyjemne ciepło, odstraszają natrętne owady i wprowadzają atrakcyjny klimat. Łatwe w przenoszeniu piecyki stały się hitem ogrodowym, który pasuje do każdego wystroju ogrodowego. Większość produktów posiada również grill na którym można przyrządzić niepowtarzalne potrawy.

Jakie kominki wolnostojące na taras wybrać?

Oto odwieczne pytanie każdego kupującego. Dlatego powstają modele nowoczesne i tradycyjne, wszystkie zachwycają swoim wyglądem i funkcjonalnością. Aby wybrać idealny model dla siebie musimy pierwsze zdecydować z jakiego materiału powinien być zrobiony. Kominki wolnostojące żeliwne, które bardziej przemawiają do klientów szukających tradycyjnych, prostych rozwiązań. Materiał ten ceniony jest głównie za trwałość, nieograniczone możliwość formowania na etapie produkcji, brak korozji i dobre trzymanie temperatury. Żeliwo tworzone jest na etapie połączenia stopu stali z węglem, fosforem magnezem i wieloma innymi pierwiastkami. W zależności od rodzaju stopu powstały materiał różni się właściwościami. Do wyrobu kominków używa się gównie żeliwa szarego, tak samo jak do produkcji ram mebli, mis ogrodowych i elementów dekoracyjnych. Kupując kominek wykonany z żeliwa mamy pewność trwałości, odporności na korozję i świetnego zachowania ciepła. Dlatego można spokojnie stwierdzić, ze produkty wykonane z tego rodzaju materiału są ponad czasowe i niezniszczalne.

Niektórzy posiadacze kominków skarżą się na powstające z czasem rdzawe plamki na korpusie. Jest to normalna sprawa, ponieważ produkty żeliwne stojące w nieosłoniętym miejscu od wiosny do jesieni mogą po prostu bronić swoją powierzchnię przed niszczeniem. Nie należy się tego obawiać, wystarczy bowiem na kolejny sezon oczyścić korpus, ponieważ żeliwo posiada w swojej budowie węgiel który zapobiega przedostawaniu się korozji w głębsze warstwy materiału i występuje ona wyłącznie powierzchniowo.

Natomiast klienci szukający bardziej nowoczesnych rozwiązań w ogrodzie wybierają z reguły kominki stalowe, cechujące się również świetną wytrzymałością, dobrymi właściwościami plastycznymi i doskonałym zachowaniem ciepła. Stal wytwarzana jest ze stopu żelaza z węglem, po bezpośrednim otrzymaniu surówki w procesie świeżenia. Materiał ten może być poddawany bezpośredniej obróbce termicznej, dlatego gdzie się nie obrócimy mamy ją pod ręką. Kominki wykonywane ze stali posiadają wysoką jakość, fachowe wykończenie, świetny wygląd i doskonałą niezawodność.

Niezależnie od rodzaju materiał z jakiego zrobiony jest kominek, można w nim palić drewnem lub brykietem. W wyjątkowych przypadkach nawet węglem, jednak nie jest to zbytnio chwalone przez producentów. Każdy model ma inny kształt korpusu i ciekawe zdobienia, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *