Klimatyczne altany biesiadne kryte strzechą

altana biesiadna

Bez wątpienia są to jedne z najładniejszych konstrukcji jakie są w stanie wykonać ludzkie ręce. Klimatyczne, dostojne, długowieczne, uniwersalne i stylowe. Takie są właśnie altany kryte strzechą, którym poświęcę dzisiaj cały artykuł. 

Dachy ze strzechy montowane są przy pomocy niezawodnych sposobów z dziada-pradziada. Profesjonalni montażyści altan krytych strzechą bardzo często przejmują pałeczkę po swoich ojcach, którzy całe życie trudnili się w tym fachu. Chyba właśnie dlatego altany w tym stylu mają tyle uroku. Aby była wykonana dobrze, należy włożyć w jej budowę bardzo dużo pracy i sporo serca. Widać to w efekcie końcowym, który w większości robi bardzo pozytywne wrażenie. Przyjrzyjmy się bliżej materiałowi jakim jest strzecha, gdyż ma ona kilka właściwości.

Przede wszystkim długowieczność

Dach wykonany ze strzechy bez problemu wytrzyma w niezmienionym stanie długie lata. Jedyne zagrożenie dla poszycia to ptaki, które mogą wyrywać pojedyncze źdźbła w celu uzyskania budulca na gniazda. Jednak wpływ naszych latających przyjaciół jest na prawdę znikomy na wygląd dachu, potrzeba wielu lat i dużej ilości ptasich dziobów, abyśmy zauważyli różnicę. Kolejną zaletą strzechy są jej właściwości termoizolacyjne. Temperatura pod altaną w lecie jest bardzo przyjemna i znajdziemy tam przyjemny chłód. Jest to idealne dla tych, którzy nie przepadają za upałami. Strzecha pokryta specjalnymi preparatami staje się także całkowicie niepalna, nie musimy się obawiać, że nie rozpalimy ogniska czy grilla w pobliżu.

Dzięki uniwersalności altan krytych strzechą, mogą one służyć nam prywatnie w naszych ogrodach, lecz nie tylko. Jeśli jesteśmy w posiadaniu hotelu czy restauracji, możemy zainwestować w altanę o tej stylistyce, aby stworzyć dla naszych gości klimatyczne miejsce, w którym na przykład wyprawiona zostanie prawdziwa, słowiańska biesiada. Taka atrakcja będzie na pewno niezapomniana. Altany tego typu są także uniwersalne jeśli chodzi o ich wygląd i sposoby na aranżację. Kamienne mury, grille, wędzarnie, piece, drewniane blaty czy meble – jeśli interesuje nas tradycyjny, rustykalny styl, wszystko można tam zamontować. Profesjonalni montażyści bez problemu poprowadzą i odpowiednio ukryją instalację elektryczną. Dzięki niej podłączymy oświetlenie czy sprzęt grający.

Altany drewniane tego rodzaju to także bezobsługowe konstrukcje. Nie musimy ich własnoręcznie konserwować. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zainwestować raz a porządnie.

Inne wpisy poświęcone altanom drewnianym

Altana drewniana na zamówienie – porady

Piękno i wytrzymałość – altany ogrodowe

Altana drewniana w ogrodzie – kilka porad

 

1 thought on “Klimatyczne altany biesiadne kryte strzechą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *