Jak wygląda montaż dużego basenu ogrodowego?

Klimat w naszym kraju ewidentnie się zmienia, wiosna i lato są zdecydowanie coraz gorętsze. Jeśli w ogrodzie mamy wystarczająco dużo wolnego miejsca, możemy zacząć zastanawiać się nad posiadaniem własnego basenu ogrodowego. W dzisiejszym artykule przybliżę jak wygląda montaż dużego basenu ogrodowego. 

Coraz popularniejsze stają się baseny poliestrowe, które wyróżniają się na rynku bardzo dobrą ceną i wysoką jakością. Jako iż są to niecki o dużych gabarytach, firma montująca baseny jest potrzebna prawie każdemu potencjalnemu Klientowi. Na cały proces montażu ma wpływ bardzo dużo czynników, więc montaż basenu poliestrowego dobrze jest zlecić fachowcom, którzy mają za sobą wiele realizacji. 

Zacznijmy od początku, czyli przygotowanie wykopu pod basen. Jest bardzo dużo rodzajów niecek basenowych, prostokątne, ze schodami rzymskimi czy nieregularne. Wykop musi zostać odpowiednio wytyczony i przygotowany, ponieważ zbyt mały otwór nie zmieści basenu. Zbyt duży narazi Inwestora na niepotrzebne koszty związane z pracami ziemnymi czy wywózką ziemi. Na tym etapie, ekipa budowlana może napotkać kilka problemów. Najgorsze są oczywiście niespodzianki w formie rur biegnących pod ziemią, czy przewodów elektrycznych. Dodatkowym problemem może być bardzo piaszczysta gleba, która może uprzykrzyć życie budowlańcom, ponieważ na skutek obsypywania się, wykop będzie większy niż wcześniej zakładano. 

Montaż niecki w wykopie

Po zakończonych pracach ziemnych, przychodzi czas na wylanie fundamentu o odpowiedniej grubości. Wylany beton jest poziomowany i następnie pozostawiony aby mógł związać. Po pewnym czasie można rozładować nieckę basenową i ustawić ją w wykopie. Basen powinien znajdować się na idealnie wypoziomowanym gruncie, inaczej poziom wody będzie znajdował się pod skosem i urządzenia filtrujące nie będą działać dobrze. Profesjonalna firma montująca baseny powinna zadbać o maksymalny komfort Klienta i jak najlepsze ułożenie niecki, żeby każde urządzenie basenowe funkcjonowało poprawnie. 

Kiedy basen zostanie odpowiednio ustawiony, do pracy może przystąpić hydraulik, który zajmie się podłączeniem całego orurowania basenu. W międzyczasie fachowcy mogą zajmować się przygotowaniem podmurówki pod schodami basenu. Następnie basen jest obsypywany betonem i jednocześnie napełniany wodą. Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ nieumiejętne obsypywanie basenu może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia niecki. Po zakończonych pracach budowlanych będziemy musieli zająć się oporządzeniem ogrodu, który niewątpliwe odczuł pracę ciężkiego sprzętu i ludzkich rąk. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *