Wanna SPA w ogrodzie

Wanny SPA, inaczej zwane jacuzzi, zdobyły swoją popularność stosunkowo niedawno. Na początku, gdy zostały sprowadzone do Polski, każdy właściciel, który posiadał swój model, mógł pochwalić się swoją zamożnością, gdyż cena minibasenów przekraczała czasem cenę dwupokojowego mieszkania. Na szczęście mamy to już za sobą. Jacuzzi, choć nadal dosyć rzadko spotykane w ogrodach przydomowych, nie są już dla nas niedostępnym, majaczącym na horyzoncie marzeniem. Z resztą, cena tego produktu jest teraz niewielkim ułamkiem ceny wykonania ogrodu, w którym zostaje postawiony.

Jak dobrze dopasować miejsce dla wanny spa w ogrodzie?

Pamiętajmy, że jeżeli wybraliśmy już odpowiedni model do ogrodu, należy sprawdzić jego wymiary ponieważ może dojść do sytuacji w której po otrzymaniu swojego modelu, możemy być zaskoczeni jego wielkością i miejsce, które wydzieliliśmy sobie pod własne jacuzzi może okazać się za małe. To, że produkt wydaje nam się mały na zdjęciu, to nie znaczy, że będzie taki w rzeczywistości. Dlatego warto postawić minibasen w miejscu do którego łatwo będzie mógł dotrzeć transport, to znaczy na prostym i nie grząskim terenie, bez zbędnych przeszkód typu: ozdobny płotek czy pergola. Pamiętajmy, że wanna SPA nie powinna być oddalona od domu o więcej niż 10 metrów, gdyż podczas kąpieli w zimie, podczas gdy przebędziemy dłuższy dystans na zimnym powietrzu, kontakt z gorącą wodą może spowodować szok termiczny.

Po wybraniu odpowiedniego miejsca należy sprawdzić, czy podłoże utrzyma ciężar 1,5 tony? Czy w pobliżu rosną drzewa, które gubią liście lub igły? Urządzanie nie powinno być ustawiane w zbyt nasłonecznionym miejscu, gdyż źle znosi nadmierne promieniowanie UV. Czy wszystkie parametry związane z elektryką zostały dobrze ustawione? Przede wszystkim sprawdźmy, czy nie będziemy na widoku sąsiadów, relaksując się w swoim jacuzzi raczej nie potrzebujemy gapiów. Warto zastanowić się gdzie będziemy spuszczać wodę ? Po tak gruntownym oględzinach, możemy być pewni że, nasz minibasen został ustawiony w odpowiednim miejscu. Nad naszym jacuzzi możemy zamontować zadaszenie lub zaopatrzyć je w pokrywę aby uchronić powierzchnię wody przed zanieczyszczeniami.

Posiadanie własnego jacuzzi to same korzyści, każda sesja w nim to nie tylko wspaniały relaks po ciężkim dniu, ale i świetny sposób na podreperowania zdrowia, dzięki hydromasażowi i jego właściwościom, jednak o szczegółowym wpływie masażu wodnego na nasze zdrowie opowiemy w innym wpisie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *