Ekologiczny kompostownik w ogrodzie

Wykonując jesienne porządki w ogrodzie zbieramy liście i drobne gałęzie z trawnika oraz pozbywamy się resztek skoszonej trawy. Większość z nas wyrzuca odpady organiczne do kosza na śmieci, nie myśląc o tym, że można z nich uzyskać idealny, naturalny i ekologiczny nawóz do roślin ogrodowych. Wykazano, że kompostownik ogrodowy zmniejsza ilość odpadów organicznych, wyrzucanych do śmieci mokrych nawet o 45%. Dzięki czemu uzyskujemy idealny, próchniczy, żyzny nawóz do roślin doniczkowych, czy tych uprawianych w tunelach foliowych i szklarniach. Właśnie dlatego odpady zielone nie powinny być traktowane przez nas jako śmieci. Dzięki obecnych w naszym klimacie mikroorganizmom możemy uzyskać z nich naturalny nawóz ogrodniczy, bez zbędnego wysiłku.

Większość z nas wybierając kompostownik do ogrodu, preferuje zbudowane go samemu z palet lub elementów betonowych, co nie zawsze idzie w parze z wygodą i estetycznym wyglądem. Wiadomo, że miejsce wybierane na kompostownik ogrodowy powinno być zasłonięte przez krzewy czy inne konstrukcje. Jednak jedyną, odstraszającą rzeczą jakiej nie da się pokonać przy otwartym kompostowniku to zapach wydzielany przez rozkładane w jego wnętrzu odpady organiczne i trudny dostęp do wytworzonego już kompostu. Nawet jeśli stworzymy kompostownik na obrzeżach działki, to może on przeszkadzać sąsiadowi, który np. posiada obok altankę ogrodową i cały odór z kompostownika przeszkadza mu w wypoczynku. Jeśli chcesz uniknąć kłótni z sąsiadem i nie chcesz rezygnować z kompostowania odpadów, proponujemy idealne rozwiązanie właśnie dla ciebie.

Mianowicie, co powiesz na ekologiczny kompostownik ogrodowy, który dzięki zamykanej, a jednocześnie wentylowanej konstrukcji, rozwiąże wszystkie problemy. Nowoczesne ekologiczne kompostowniki ogrodowe posiadają modułową budowę, dzięki czemu ich montaż jest banalnie prosty i przyjemny, tak jak wspomnieliśmy wcześniej cała konstrukcja jest szczelna, ale posiada specjalnie rozmieszczone, w równych liniach, otworki dzięki którym cała zawartość wewnątrz jest ciągle napowietrzana, posiada odpowiednią temperaturę i wilgotność, do szybszego rozkładu, w porównaniu do zwykłych kompostowników ogrodowych.

Dodatkowym plusem tego produktu jest fakt, że z wnętrza nie wydziela się mocny, śmierdzący zapach. Kompostowniki na działkę zbudowane są z całkowicie odzyskiwanego polietylenu, dlatego ich struktura jest zróżnicowana i odporna na promieniowanie UV, a kolor dopasowuje się do zieleni ogrodu, dzięki czumu całość wygląda estetycznie i nie odstrasza. Każdy ogrodnik ceniący sobie ekologię i łatwe rozwiązania doceni, nie niewydzielające toksyn do środowiska nowoczesne kompostowniki ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *